Opis inwestycji

INWESTYCJA ODDANA DO UŻYTKOWANIA

Stara Cegielnia to osiedle mieszkaniowe położone w zielonej części Poznania w dzielnicy Grunwald-Górczyn. Inwestycja realizowana jest w czterech etapach a każdy trzy-piętrowy budynek posiada podziemne hale garażowe oraz windy. Trzeci, ostatni etap mieszkaniowy został oddany do użytkowania i jest w trakcie sprzedaży. Podczas ostatniego etapu powstaną lokale usługowe oraz naziemne miejsca postojowe. Osiedle jest oddalone o 5 km od centrum Poznania, 6 km od CH Stary Browar, 3 km od Centrum Handlowego A2 (Auchan, Leroy, Piotr i Paweł oraz wiele innych sklepów) i tylko 3,5 km od autostrady A2.

Architektura Stara Cegielnia

 

ARCHITEKTURA

Projekt inwestycji powstał w pracowni cenionych architektów Ewy i Stanisława Sipińskich. Nowoczesne rozwiązania zostały zamknięte w formie i bryle, które na myśl przywołują stylistykę epoki industrialnej. Budynki, co warto podkreślić, będą stanowiły interesujący kontrast dla otaczających inwestycję wyjątkowych terenów zielonych.

Architektura Stara Cegielnia

 

STANDARD

Stara Cegielnia to zespół mieszkaniowy składający się z czterokondygnacyjnych budynków, wyposażonych w windy. Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy mieszkań – od dwu po pięciopokojowe z metrażami mieszczącymi się w przedziale od 40 do blisko 153 m2. Lokale położone na poziomie parteru posiadają wydzielone ogródki (nawet 800 m2!), a na wyższych kondygnacjach, loggie bądź balkony. Uwagę zwracają także funkcjonalne rozkłady mieszkań – do wyboru oddzielne kuchnie bądź aneksy, przestronne, widne pokoje, duże łazienki. Na etapie projektowania zadbaliśmy także o odpowiednie doświetlenie mieszkań. Klienci z całą pewnością docenią duże okna oraz dobrą ekspozycję. W garażu podziemnym znajdują miejsca postojowe (standard, XL, XXL), rodzinne miejsca postojowe, pomieszczenia na jednoślady oraz ogólnodostępne duże pomieszczenie na rowery i wózki.

Pracownia Architektoniczna

Za stronę koncepcyjną i projektową inwestycji Stara Cegielnia odpowiada wielokrotnie nagradzana, znana i ceniona Pracownia Architektoniczna profesorów Ewy i Stanisława Sipińskich. Pracownia specjalizuje się głównie w projektowaniu inwestycji mieszkaniowo – usługowych jak również obiektów użyteczności publicznej o charakterze administracyjnym, biurowym, handlowym, usługowym, bankowym, służby zdrowia, obiektów przemysłowych, dróg, mostów, torowisk, itp. Ich wizytówką są min. kompleks biurowo-handlowo-usługowy Andersia, Dwór Hamburski, oraz Galeria Malta. Dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska, prof. nadzw. PP i dr hab. inż. arch. Stanisław Sipiński, prof. nadzw. UAP są pracownikami naukowymi na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, rozprawy doktorskie (1998, 1999), rozprawy habilitacyjne (2008, 2012) o tematyce związanej bezpośrednio z problematyką zawodową. Więcej o pracowni na www.sipinski.com.pl

 

TOTALBUD

 

Totalbud S.A. jest Generalnym Wykonawcą III etapu inwestycji Stara Cegielnia – budynek C. Firma od 2003 roku tworzy oraz współuczestniczy w tworzeniu nowych budynków mieszkalnych, biurowych oraz przemysłowych głównie na terenie Warszawy i okolic. Doświadczenie w branży budowlanej, liczna wyspecjalizowana kadra oraz bogaty park maszynowy pozwala spółce na szybką realizację dużych i skomplikowanych obiektów przy zachowaniu najwyższych standardów. Zapraszamy na https://www.totalbud.pl/

 

Generalnym Wykonawcą pierwszych dwóch etapów (Ceglana 2, 3) był ERBUD S.A., spółka nadrzędna Grupy ERBUD, jednej z pięciu największych grup budowlanych w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży budowlanej, przede wszystkim w budownictwie kubaturowym. Profesjonalizm zespołu oraz jego duże doświadczenie pozwalają Spółce realizować prestiżowe projekty budowlane z najwyższą jakością przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii. www.erbud.pl.

WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

redNet Dom istnieje na polskim rynku ponad 15 lat. Zajmujemy się kompleksowym wykończeniem wnętrz, zarówno mieszkań jak i domów. Nasze pakiety wykończeniowe zapewniają wykończenie mieszkania pod klucz. W ramach kompleksowej współpracy ofertujemy usługi dodatkowe, takie jak: zabudowa meblowa, w tym zabudowa kuchenna, Home Staging (tzw. wizaż nieruchomości), oświetlenie. Cena wykończenia mieszkania uzależniona jest od wybranego pakietu, wielkości mieszkania. Zawiera pracę projektową architektów i projektantów wnętrz, materiały wykończeniowe, jak również obsługę i koordynację związaną z wykończeniem mieszkania pod klucz.

redNet Dom, po podpisaniu umowy gwarantuje utrzymanie ceny 2-letnią gwarancję na wykończenie wnętrza. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na teranie całej Polski. Posiadamy biura w: Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Zanim zaczniemy wykańczać mieszkanie nasi architekci wnętrz i projektanci zajmą się kompleksowo przygotowaniem projektu aranżacji mieszkania. Już w trakcie pierwszego spotkania będą mogli obliczyć wartość ewentualnych prac wykraczających poza przyjęte, standardowe rozwiązania wykończeniowe, co pozwoli Tobie na zaplanowanie budżetu. Przeprowadzimy oględziny lokalu oraz wykonamy szczegółowe pomiary. Opracowujemy koncepcję aranżacyjną w postaci oferty wykończeniowej z rozrysowanymi rzutami podłóg, informacją o wybranych materiałach oraz ich umiejscowieniu. Nasi projektanci przygotowują również wizualizacje 3D łazienki oraz salonu z aneksem (tylko w pakiecie Gold i PLATINUM INDYVIDUAL).

Etap I

102 mieszkania

Oddano do użytkowania

Etap II

55 mieszkań

Oddano do użytkowania

Etap III

96 mieszkań

Oddano do użytkowania