Opis inwestycji


 

Stara Cegielnia to osiedle mieszkaniowe położone w zielonej części Poznania. Inwestycja realizowana będzie w czterech etapach, łącznie powstaną 233 mieszkania oraz 355 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Pierwszy etap obejmuje 102 mieszkania, drugi etap 55 mieszkań, trzeci etap to 76 mieszkań. Podczas ostatniego etapu powstaną lokale usługowe oraz naziemne miejsca postojowe. Osiedle jest oddalone o 5 km od centrum Poznania, 6 km od CH Stary Browar, 3 km od Centrum Handlowego A2 (Auchan, Leroy, Piotr i Paweł oraz wiele innych sklepów)  i tylko 3,5 km od autostrady A2.

Architektura Stara Cegielnia

 

ARCHITEKTURA

Projekt inwestycji powstał w pracowni cenionych architektów Ewy i Stanisława Sipińskich. Nowoczesne rozwiązania zostały zamknięte w formie i bryle, które na myśl przywołują stylistykę epoki industrialnej. Budynki, co warto podkreślić, będą stanowiły interesujący kontrast dla otaczających inwestycję wyjątkowych terenów zielonych.

Architektura Stara Cegielnia

 

STANDARD

Stara Cegielnia to zespół mieszkaniowy składający się z czterokondygnacyjnych budynków, wyposażonych w windy. Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy mieszkań – od dwu po pięciopokojowe z metrażami mieszczącymi się w przedziale od 40 do blisko 153 m2. Lokale położone na poziomie parteru posiadają wydzielone ogródki (nawet 800 m2!), a na wyższych kondygnacjach, loggie bądź balkony. Uwagę zwracają także funkcjonalne rozkłady mieszkań – do wyboru oddzielne kuchnie bądź aneksy, przestronne, widne pokoje, duże łazienki. Na etapie projektowania zadbaliśmy także o odpowiednie doświetlenie mieszkań. Klienci z całą pewnością docenią duże okna oraz dobrą ekspozycję. W garażu podziemnym znajdują miejsca postojowe (standard, XL, XXL), rodzinne miejsca postojowe, pomieszczenia na jednoślady oraz ogólnodostępne pomieszczenie na rowery i wózkarnia.

Pracownia Architektoniczna

Za stronę koncepcyjną i projektową inwestycji Stara Cegielnia odpowiada wielokrotnie nagradzana, znana i ceniona Pracownia Architektoniczna profesorów Ewy i Stanisława Sipińskich. Pracownia specjalizuje się głównie w projektowaniu inwestycji mieszkaniowo – usługowych jak również obiektów użyteczności publicznej o charakterze administracyjnym, biurowym, handlowym, usługowym, bankowym, służby zdrowia, obiektów przemysłowych, dróg, mostów, torowisk, itp. Ich wizytówką są min. kompleks biurowo-handlowo-usługowy Andersia, Dwór Hamburski, oraz Galeria Malta. Dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska, prof. nadzw. PP i dr hab. inż. arch. Stanisław Sipiński, prof. nadzw. UAP są pracownikami naukowymi na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, rozprawy doktorskie (1998, 1999), rozprawy habilitacyjne (2008, 2012) o tematyce związanej bezpośrednio z problematyką zawodową. Więcej o pracowni na www.sipinski.com.pl

 

Erbud

Generalnym Wykonawcą inwestycji jest ERBUD S.A., spółka nadrzędna Grupy ERBUD, jednej z pięciu największych grup budowlanych w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży budowlanej, przede wszystkim w budownictwie kubaturowym. Profesjonalizm zespołu oraz jego duże doświadczenie pozwalają Spółce realizować prestiżowe projekty budowlane z najwyższą jakością przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii. W swym bogatym portfolio budownictwa kubaturowego ERBUD S.A. posiada realizacje w segmentach: mieszkaniowym, biurowym, handlowo – usługowym, użyteczności publicznej, przemysłowym oraz służby zdrowia. Spółka posiada 5 oddziałów zlokalizowanych w: Warszawie, Toruniu, Wrocławiu, Rzeszowie i Krakowie. Spośród licznych zrealizowanych projektów mieszkaniowych warto wymienić: kompleks mieszkaniowy ADRIA w Warszawie etapy I – III (pow. całkowita 224 659 m2); budynki Quattro Towers w Gdańsku (pow. całkowita 48 603 m2), zespół budynków mieszkaniowych Promenady Wrocławskie etapy I i II (pow. całkowita 31 333 m2). Aktualnie spółka realizuje m. in. CH Hala Koszyki w Warszawie, budynki mieszkaniowe Central Park Ursynów w Warszawie (pow. całkowita 64 148 m2), hotel Hampton by Hilton w Gdańsku, budynek apartamentowy Pianissimo w Krakowie. Do największych realizacji Erbudu należą: biurowce Royal Wilanów i Eurocentrum Office Complex w Warszawie, siedziba Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, CH Magnolia we Wrocławiu, szpital Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Grupa ERBUD jest obecna na rynkach Unii Europejskiej, min. w Niemczech, Belgii i Francji. Od 2007 roku Spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu firm budowlanych. Więcej informacji na temat Generalnego Wykonawcy znaleźć można na oficjalnej stronie www.erbud.pl.

 

Etap I

102 mieszkania

Planowane zakończenie
budowy I kw. 2019 r.

Etap II

55 mieszkań

Planowane zakończenie
budowy III kw. 2019 r.

Etap III

76 mieszkań

Planowane rozpoczęcie budowy – I kw. 2019 r.