Opis inwestycji


 

Stara Cegielnia to osiedle mieszkaniowe położone w zielonej części Poznania. Inwestycja realizowana będzie w czterech etapach, łącznie powstaną 233 mieszkania oraz 355 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Pierwszy etap obejmuje 102 mieszkania, drugi etap 55 mieszkań, trzeci etap to 76 mieszkań. Podczas ostatniego etapu powstaną lokale usługowe oraz naziemne miejsca postojowe. Osiedle jest oddalone o 5 km od centrum Poznania, 6 km od CH Stary Browar, 3 km od Centrum Handlowego A2 (Auchan, Leroy, Piotr i Paweł oraz wiele innych sklepów) i tylko 3,5 km od autostrady A2.

Architektura Stara Cegielnia

 

ARCHITEKTURA

Projekt inwestycji powstał w pracowni cenionych architektów Ewy i Stanisława Sipińskich. Nowoczesne rozwiązania zostały zamknięte w formie i bryle, które na myśl przywołują stylistykę epoki industrialnej. Budynki, co warto podkreślić, będą stanowiły interesujący kontrast dla otaczających inwestycję wyjątkowych terenów zielonych.

Architektura Stara Cegielnia

 

STANDARD

Stara Cegielnia to zespół mieszkaniowy składający się z czterokondygnacyjnych budynków, wyposażonych w windy. Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy mieszkań – od dwu po pięciopokojowe z metrażami mieszczącymi się w przedziale od 40 do blisko 153 m2. Lokale położone na poziomie parteru posiadają wydzielone ogródki (nawet 800 m2!), a na wyższych kondygnacjach, loggie bądź balkony. Uwagę zwracają także funkcjonalne rozkłady mieszkań – do wyboru oddzielne kuchnie bądź aneksy, przestronne, widne pokoje, duże łazienki. Na etapie projektowania zadbaliśmy także o odpowiednie doświetlenie mieszkań. Klienci z całą pewnością docenią duże okna oraz dobrą ekspozycję. W garażu podziemnym znajdują miejsca postojowe (standard, XL, XXL), rodzinne miejsca postojowe, pomieszczenia na jednoślady oraz ogólnodostępne pomieszczenie na rowery i wózkarnia.

Pracownia Architektoniczna

Za stronę koncepcyjną i projektową inwestycji Stara Cegielnia odpowiada wielokrotnie nagradzana, znana i ceniona Pracownia Architektoniczna profesorów Ewy i Stanisława Sipińskich. Pracownia specjalizuje się głównie w projektowaniu inwestycji mieszkaniowo – usługowych jak również obiektów użyteczności publicznej o charakterze administracyjnym, biurowym, handlowym, usługowym, bankowym, służby zdrowia, obiektów przemysłowych, dróg, mostów, torowisk, itp. Ich wizytówką są min. kompleks biurowo-handlowo-usługowy Andersia, Dwór Hamburski, oraz Galeria Malta. Dr hab. inż. arch. Ewa Pruszewicz-Sipińska, prof. nadzw. PP i dr hab. inż. arch. Stanisław Sipiński, prof. nadzw. UAP są pracownikami naukowymi na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, rozprawy doktorskie (1998, 1999), rozprawy habilitacyjne (2008, 2012) o tematyce związanej bezpośrednio z problematyką zawodową. Więcej o pracowni na www.sipinski.com.plTOTALBUDTotalbud S.A. jest Generalnym Wykonawcą III etapu inwestycji Stara Cegielnia - budynek C. Firma od 2003 roku tworzy oraz współuczestniczy w tworzeniu nowych budynków mieszkalnych, biurowych oraz przemysłowych głównie na terenie Warszawy i okolic. Doświadczenie w branży budowlanej, liczna wyspecjalizowana kadra oraz bogaty park maszynowy pozwala spółce na szybką realizację dużych i skomplikowanych obiektów przy zachowaniu najwyższych standardów. Zapraszamy na https://www.totalbud.pl/HIObecną budowę III oraz IV etapu prowadzi firma Hotel Inwest powstała na bazie kilkunastoletniego doświadczenia w zarządzaniu projektami budowlanymi prowadzonymi dla sieci hotelowych. Istniejemy od 2007 roku, z pasją oraz ogromnym zaangażowaniem i poczuciem odpowiedzialności realizuje powierzone projekty. Zarządza procesami inwestycyjnymi począwszy od kreowania standardów zgodnie z oczekiwaniami inwestorów, a następnie poprzez koordynację etapu projektowania, procesy przygotowawcze i kompleksową budowę aż do przekazania inwestorowi zakończonej inwestycji wraz z kompletem stosownych decyzji administracyjnych. Cały zespół to grono specjalistów z różnych branż, a ich zaangażowanie, wiedza i doświadczenie pozwalają na osiągniecie zamierzonego celu, jakim jest spełnienie oczekiwań inwestorów nie tylko w zakresie inwestycji hotelowych, ale także deweloperskich. W swoim portfolio posiada 14 zakończonych inwestycji, 1630 oddanych pokoi hotelowych, 7 hoteli zarządzanych technicznie. www.hotelinwest.pl

Generalnym Wykonawcą pierwszych dwóch etapów (Ceglana 2, 3) był ERBUD S.A., spółka nadrzędna Grupy ERBUD, jednej z pięciu największych grup budowlanych w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży budowlanej, przede wszystkim w budownictwie kubaturowym. Profesjonalizm zespołu oraz jego duże doświadczenie pozwalają Spółce realizować prestiżowe projekty budowlane z najwyższą jakością przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii. www.erbud.pl.

 

Etap I

102 mieszkania

Oddano do użytkowania

Etap II

55 mieszkań

Oddano do użytkowania

Etap III

96 mieszkań

w budowie