Lokalizacja

INWESTYCJA ODDANA DO UŻYTKOWANIA

Stara Cegielnia to inwestycja zlokalizowana w zielonym sercu Poznania, w sąsiedztwie kluczowych ciągów komunikacyjnych. Mieszkania w Starej Cegielni docenią zarówno osoby dynamiczne, kochające miejski styl życia (tylko 5 km do Centrum) jak i rodziny poszukujące spokojnej przystani – bo jak inaczej nazwać tę zieloną, cichą i bezpieczną okolicę?

 

Poznań Górczyn

Szkoła Podstawowa nr. 4

im. Armii Poznań

Przedszkole

Jak U Mamy Sp. J.

Przedszkole nr. 7

 

Autobus Autobus Urząd Skarbowy Urząd Skarbowy Liceum Liceum
Tramwaj Tramwaj Sklep Sklep Gimnazjum Szkoła Podstawowa
PKP Fabryczna PKP Fabryczna Kościół Kościół Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa
Park Park Szkoła Sztuki i Projektowania Szkoła Sztuki i Projektowania Przedszkole Przedszkole
Komenda miejska Komenda miejska Wyższa szkoła Filmowa Wyższa szkoła Filmowa Szpital Szpital

Otoczenia komunikacyjne

Inwestycja usytuowana jest w południowej części dzielnicy Grunwald, w sąsiedztwie (około 300 m) jednej z głównych poznańskich arterii – ulicy Głogowskiej. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie z Centrum jak i daje możliwość szybkiego dojazdu do obwodnicy Poznania oraz autostrady A2 (3,5 km). Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mają do dyspozycji przystanek autobusowy przy ulicy Głogowskiej (około 7 minut pieszo).

 

Kameralna okolica

Inwestycja zlokalizowana jest na terenach dawnych osad związanych z cegielniami oraz szachtów poznańskich. Stanowi to niepowtarzalne dziedzictwo tworząc jeden z najbardziej urokliwych pejzaży Poznania. Obszar inwestycji otoczony jest stawami o czystej wodzie oraz terenami zielonymi. Lokalizacja inwestycji Stara Cegielnia posiada dwa zasadnicze walory – niski poziom hałasu oraz wspaniałe widoki z okien na 4 stawy.

 

Usługi i oświata

Warto podkreślić, że mieszkańcy inwestycji Stara Cegielnia będą mogli korzystać z Centrum Handlowego (3 km) – z hipermarketem Auchan,  Leroy Merlin, Decathlon, RTV Euro AGD, Galeria A2, Norauto i McDonald’s. W otoczeniu Starej Cegielni znaleźć można bogatą infrastrukturę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. W promieniu kilku kilometrów znajdują się dwie szkoły podstawowe – nr 4 (1,8 km) oraz nr 7 (3 km).  Rodzice najmłodszych dzieci będą mogli korzystać z położonych po drugiej stronie ulicy Głogowskiej dwóch przedszkoli (1,9 km oraz 1,8 km). Centrum handlowe Stary Browar oddalone jest tylko o 6,4 km, czyli ok 12 minut jazdy samochodem.